Кухня

Керамічна плитка, що вибрати

Керамічна плитка, що вибрати Наважуючись на ремонт в будинку, стикаємося з безліччю проблем. Однією з них є правильний вибір плитки. Зайшовши в будь-який магазин з будівельними матеріалами, зупиняємося засипаними пропозиціями продавців, які бажають продати свій товар у вигляді глазурі, теракоти, керамограніта.

Вирішивши купити плитку, треба звертати увагу на кілька важливих питань, що стосуються функціональності.

Характеристика плиток та області їх застосування

1. Що вибрати?

Глазур здавна є основним елементом декору ванних кімнат і кухні і вибирається найчастіше. Вона має багато переваг і важко знаходити в ній які-небудь недоліки. Матеріал, з якого виготовляється плитка, дозволяє отримати однорідний ефект у всьому інтер'єрі, полегшує прибирання і підтримання чистоти в приміщенні. Глазур пропонується в дуже багатьох кольорах. Її можна підібрати для будь-якого інтер'єру. Приміщення, в яких хочемо отримати оптичний ефект великого простору, варто оснастити світлою плиткою, а там, де хочемо зменшити обсяг варто покласти темну плитку. Плитка може мати всілякі насічки і здатна дати дійсно дивовижні ефекти. Розрізняють поверхні матові, напівматові і блискучі.

Керамограніт — це найміцніший з матеріалів, використовуваних для покриття підлоги і стін як зсередини, так і для зовнішньої обробки. Відповідний підбір керамограніта робиться один раз на багато років. Підлога з керамограніта буде елегантним, простим у догляді і чудово підходить для підлогового опалення. На жаль, цей матеріал не є ідеальним рішенням, бо він має недоліки, з якими треба рахуватися. Керамограніт стійкий до стирання, тому підлога швидко не пошкодиться. Механічні пошкодження плитки типу падіння на підлогу важкого предмета, не небезпечні, пошкодити плитку можна тільки сильними ударами молотка. Хоча очищення підлоги з керамограніта — це нескладна процедура, що виконується, наприклад, за допомогою швабри, але достатньо кількох піщинок на підлозі і створюється враження, ніби потрібна повторна прибирання.

Є можливість вибрати плитку прикрашену і поліровану. Але таке рішення не буде кращою ідеєю для передпокою, так як підлога в ній інтенсивно використовується. Керамограніт від теракоти відрізняється, головним чином, слабким водопоглинанням.

Керамічна плитка, що вибрати
Керамічна плитка, що вибрати

2. Розміри плитки.

Вибір плитки величезний від 2x2 cm навіть 120x120 cm. Поширені форми — у вигляді квадрата і прямокутника. Слід, однак, мати на увазі, що розміри плитки залежить від розмірів приміщення і його форми. Часто буває так, що при укладанні великих пластин в маленькій кімнаті формується багато відходів. При невеликих пластинах також виникає ця проблема, але в набагато меншому ступені.

Часто трапляється, що робочі вище оцінюють роботу по обробці великими і малими пластинами, що пов'язано з труднощами їх укладання.