Кухня

Види шпалер та їх особливості

Види шпалер та їх особливості Сучасні шпалери мають безліч видів і підвидів. Все це різноманіття було зроблено для полегшення життя і в спробі максимально посилити всі позитивні якості цього матеріалу.

Адже з допомогою шпалер можна домогтися візуального збільшення простору кімнати або зробити світлою.

Паперові шпалери. Почалося все зі старих добрих паперових шпалер. Вони й досі користуються популярністю через дешевизну і простоту застосування. Завдяки натуральному складу, папері, екологічні і прекрасно пропускають повітря. Можуть бути використані в спальнях і дитячих. А ось із-за того що вони дуже бояться води і бруду не слід їх клеїти у ванній, на кухні, в коридорах. Так само всі паперові шпалери не виносять прямих сонячних променів, так як під ними їх декоративні візерунки швидко вигорають. Термін служби при доброму ставленні до шпалер може доходити від п'яти до десяти років.

Вінілові шпалери. Названі вони так тому, що покриті тонким шаром пластику, які надають їм можливість переносити вологе прибирання з застосуванням щітки і чистячих засобів. Вони можуть мати гладку, глянцеву поверхню, але так само зустрічаються рельєфні. Вартість їх в рази вище, ніж у паперових, але їх не можна вважати самими дорогими. Вони досить щільні, шпалери з гладкою поверхнею не пропускають повітря, їх краще всього використовувати в коридорах і ванній кімнаті. У дитячих і спальні можна використовувати пористі вінілові шпалери.

Рідкі шпалери. Відносяться до класу декоративних штукатурок. Наносяться вони так само як штукатурка, тонким 2 мм шаром. Прекрасно підходять при складному будову стін, з різними виступами і округлостями, коли звичайні шпалери використовувати не можна. Підійдуть для будь-яких типів стін бетон, дерево, можуть вирівнювати незначні нерівності.

Тканинні шпалери. Вони ж текстильні, робляться з різних якісних видів тканини, іноді з додаванням синтетики. Чудово поглинають відлуння і сторонні звуки, довговічні, але дорогі. Не дивлячись на те, що тканина може електризуватися, текстильні шпалери захищають від цього негативного якості.

Флізелінові шпалери. В якості основи у даного виду шпалер використовується флізелін, це майже папір. Навіть можна вважати, що паперові шпалери це різновид флізелінових шпалер. Вони щільні, прекрасно підходять під фарбування і добре клеяться, не утворюючи заломи, бульбашки і зморшки.

Пробкові шпалери. Їх роблять з натурального дерева. Вони прекрасно тримають тепло взимку і холод влітку. Поглинають звуки і відлуння. Зносостійкі, і можуть витримати значні удари, без будь-яких ознак пошкоджень. Добре клеяться, дихають і екологічні.