Кухня

Які вибрати світильники для кухні

Які вибрати світильники для кухні Кухня мрії не обмежується красивою меблями, інноваційної побутовою технікою і численними доповненнями. Кухня - це також і правильне освітлення, яке повинно підкреслити атмосферу кухонного приміщення.

Світло, не тільки підвищує безпеку і комфорт роботи, а й висвітлює місця, які радують погляд. Звичайно, найголовніше - це робоча зона, тобто місце навколо нагрівальної плити, мийки, раковини і стільниці, однак, як вибрати підходящу модель лампи, коли вибір дійсно великий?


По-перше - центральне освітлення

Головне в кухні центральне освітлення, тобто освітлює всю кімнату. Розміщена на стелі лампа являє собою найважливіший момент освітлення по всій кухні. Слід подбати про те, щоб світло відбивалося від стелі і висвітлював кухонні предмети – таким чином на кухні можна позбутися від зайвих тіней. Якщо кухня дійсно велика, то варто задуматися над подвійним освітленням зверху. Встановлюючи лампу над столом, потрібно пам'ятати, щоб вона була встановлена симетрично до центру столу. Як основне світло для цього відмінно підійдуть довгасті компактні люмінесцентні лампи, для яких характерною рисою є світло, кольором близький до природного. Можна також задуматися над вибором галогенних ламп або енергозберігаючих світлодіодних світильників.

По-друге – робоче місце

Які вибрати світильники для кухні
Крім основного освітлення потрібно подбати про освітленості, так званої, робочої зони, яка служить, в основному, для приготування їжі. Такі області кухні повинні бути добре освітлені для безпеки та комфорту. Тут відмінно підійдуть галогенні лампи або, наприклад, світлодіодні світильники. Галогенні лампи не нагріваються, а вміщені в спеціальні отвори на нижній стороні підвісних шаф, будуть висвітлювати, наприклад, стіл, не слепя при цьому очі. Оптимальна відстань між світильниками має становити від 40 до 60 див. Гарним варіантом можуть виявитися також плоскі довгі люмінесцентні лампи, які встановлюються під кухонними шафами.

Що, якщо на кухні є острів?

Острів на кухні користується досить великою популярністю. Такий дизайн вимагає, звичайно, додаткового освітлення в цьому місці. Часто острів складається з стільниці, варильної поверхні і раковини, тут можна застосувати точкове освітлення. Виробники пропонують вже готові спеціальні сучасні набори, призначені для висвітлення цього типу установки.

Світло - це основа

У кухні освітлення дуже важливо. Під час приготування їжі воно підвищує комфортність роботи. Крім того, «гра світла» може допомогти підкреслити достоїнства інтер'єру, або приховати його недоліки. Варто задуматися над енергозберігаючої версією освітлення, завдяки якому за рахунку платити потрібно буде менше.