Кухня

Варіанти застосування міжкімнатних вікон

Варіанти застосування міжкімнатних вікон У минулі часи міжкімнатні вікна використовувалися досить часто, в будинках радянської будівлі можна досі побачити такі приклади. Ще одна назва таких вікон – світлові, адже з їх допомогою, наприклад, світло з кухні мох потрапляти у ванну або туалет.

В наш час конструктивно подібні елементи в будинку не закладаються, але самостійно люди продовжують облаштовувати.

Існують наступні варіанти застосування міжкімнатних вікон:

1. У житлових зонах без вікон. Буває так, що після перепланування приміщення утворилася кімната залишилася без вікон, виглядаючи сумно і похмуро. Але якщо обладнати додатковий віконний проріз у стіні, то це явно оптимізує ситуацію. Дуже важливо, щоб такі додаткові вікна могли відкриватися для провітрювання.

2. Між кімнатою і коридором. Коридори і холи дуже часто переобладнуються під домашній кабінет, однак без вікна робота в такому місці буде досить похмурою. Наявність кабінету не завжди є обов'язковою умовою для облаштування світлового вікна – освітлена денним світлом коридор виглядає однозначно нарядно.

3. Між кухнею і вітальнею. Подібні конструкції можуть виконувати як декоративне, так і функціональне призначення. За рахунок такого вікна обидва приміщення стануть більш просторими і освітленими. У разі функціонального призначення віконний отвір ставати зоною більш швидкої передачі страв з їжею з кухні в кімнату, при цьому підвіконня оформляється як барна стійка. Наявність такого отвору однозначно економить час і сили на накривання або прибирання стола.

4. Між спальнею і вітальнею. Найчастіше таке додаткове вікно роблять у помешканнях невеликого розміру, що служить додатковим джерелом свіжого повітря і світла для приміщень.

Варіанти застосування міжкімнатних вікон

5. У ванній. Вдома з таким елементом вже не прийнято будувати, однак мешканці в окремих випадках встановлюють світлове вікно самостійно: це роблять ванну світліше, а якість вентиляції збільшується.

Як відомо, прозорі вікна між кімнатами не завжди є доречними. Для вирішення цієї проблеми можна застосувати штори, або систему жалюзі або віконниць. Ще один варіант – замість прозорого скла встановити матове або рифлене. Хоч світла буде трохи менше, зате буде дотримуватися приватність. Іноді також застосовують вікна вітражного типу, особливо для зон з максимальною закритістю.