Кухня

Кухонний фартух призначення і основні вимоги

Кухонний фартух призначення і основні вимоги Грамотно виконаний кухонний фартух, без сумніву, є абсолютно невід'ємним елементом внутрішнього оздоблення будь-якої кухні, який, як правило, зазвичай облаштовується на найскладнішій ділянці стіни, розташованим безпосередньо між раковиною і плитою, і забезпечує йому досить надійний захист від бризок.

І тому, природно, до підбору найбільш відповідного рішення тут, дуже важливо підходити з максимальною відповідальністю і обов'язково враховувати ряд певних вимог.

Розташовуючись в самій проблемній зоні кухні, фартух, природно, практично регулярно зазнає досить часті потрапляння на нього пара, диму і жирних бризок. Саме з-за цього, він, звичайно ж, повинен в обов'язковому порядку досить легко відмиватися від всіляких забруднень, абсолютно не вицвітати і зовсім не боятися високої температури. Крім того, використовувані при облаштуванні фартуха матеріали також ще мають і досить стійко переносити вплив різноманітних миючих складів, якими господині зазвичай досить часто при їх очищенні.

Для того щоб повністю запобігти можливість появи на швах цвілі і грибкових уражень, їх в процесі облаштування фартуха рекомендується обов'язково додатково покривати шаром особливого захисного лаку. Що ж стосується самого місця з'єднання фартуха з основною робочою зоною, то його, в подібній ситуації, то ж бажано обробляти спеціальними герметизувальними сумішами, або прикривати пластиковим мулу керамічним плінтусом.

Варіанти розміщення фартухів

Кухонний фартух призначення і основні вимоги
У плані безпосереднього розташування фартухів, сьогодні існує кілька різних варіантів:
- Розміщення фартуха повністю на всій ділянці поверхні стіни, між внутрішніми поверхнями кухонного гарнітура;
- Облаштування фартуха тільки виключно над самою плитою;
- Розташування фартуха над мийкою і плитою.

Тут відразу слід зазначити, що кухонні фартухи цілком можуть мати далеко не тільки істинно прямокутну форму. Так, наприклад, в залежності від загального дизайну кухні, в процесі його облаштування цілком можлива навіть викладка різних декоративних вигинів.

Що стосується безпосередньої висоти фартуха, то даний показник зазвичай визначається виходячи з таких критеріїв, як тип плити (у випадку з газовим обладнанням фартух бажано робити більш високим), зростання самої господині і, звичайно ж, висота, на якій розміщуються підвісні шафки. При цьому, природно, дуже важливо не забувати про те, що шафи повинні обов'язково трохи прикривати краю фартуха.