Підлога

Шліфування підлоги

Шліфування підлоги Дерев'яна підлога (паркетна або зроблений з дощок) буде дуже красиво виглядати після шліфування і подальшої обробки. Його можна буде пофарбувати або тонувати, потім нанести лак.

При цьому зберігається текстура натурального будівельного матеріалу, така підлога буде добре поєднуватися з інтер'єром кімнати. Звичайними підручними засобами відшліфувати підлога не вийде. Обладнання для шліфування дороге, і його доведеться взяти в оренду. Знадобляться дві шліфувальні машини: перша – toolshop.in.ua для шліфування основної площі, друга – для роботи в кутах і важкодоступних місцях. Для грубої обробки у важкодоступних місцях можна скористатися циклею, потім вручну наждачним шкіркою зробити чистове шліфування.

Груба шліфовкаПеред шліфуванням з кімнати треба винести всі меблі, зняти плінтуси. На поверхні підлоги поглибити виступаючі цвяхи або саморізи, потім можна починати шліфувати основну поверхню підлоги. Для першого проходу шліфувальну машину треба заправити великої наждачним шкуркою №40. Шліфування виробляти по діагоналі щодо укладання дощок. Стежить за регулюванням барабана машини. Надмірний тиск перевантажує двигун, і можуть залишатися сліди, вивести які буде важко. Недостатній тиск призводить до поганої якості шліфування. Під час шліфування, з кожним проходом, барабан треба зрушувати на половину діаметра. Одна зарядка машини розрахована на 15-20 кВ/м. Шліфування великої наждачним шкіркою дозволяє видалити дрібні вади і нерівності на оброблюваної поверхні. По мірі зносу абразивну шкірку змінюють на нову.

Чистове шліфуванняПо закінченні шліфування першого етапу шліфувальну машину можна перезаправити більш дрібним абразивом. Поетапна шліфування починаючи з великого абразиву: №40, №60, №80. Завершальна шліфування проводиться шкуркою №100 або більше дрібної №120. На практиці, в залежності від поверхні, один з етапів пропускають, застосовуючи абразиви №40, №80 і №120. Кути і важкодоступні місця обробляються невеликий шліфувальною машиною або циклею. Перед остаточною шліфуванням всі щілини треба зашпаклювати (між дошками чи паркетної плиткою). Для цієї мети можна використовувати готову пасту або суміш клею ПВА з деревної пилом. Паста висохне через кілька годин, потім можна зробити остаточну шліфування. Після закінчення оздоблювальних робіт, підлогу потрібно пропилососити. Оброблений підлогу готовий до нанесення лаку.