Підлога

Як працювати з гидроуровнем

Як працювати з гидроуровнем Під час проведення будівельних робіт застосовуються цілий ряд вимірювальних приладів, і один з самих затребуваних – це гідроуровень. За допомогою цього дуже простого приладу вимірюють ступінь знаходження віддалених один від одного площин щодо певної горизонталі.

Принцип функціонування приладу побудований на використанні закону сполучених судин. З його допомогою можна відбивати на одному рівні позначки, що допомагають при установці підвісних стель, стяжки, клеєння шпалер, вирівнювання основи підлоги. Він допомагає встановити в одній горизонталі різні кріпильні системи на стінах для їх подальшого декорування, при чому це можна робити в різних кімнатах, адже земне тяжіння скрізь діє однаково.

Конструкція гідрорівня дуже проста: дві прозорі витягнуті колби, сполучені прозорим гнучким шлангом, заповненим водою. При цьому, найбільш зручним діаметром з точки зору прохідності води виступають трубки діаметром 10-12 мм. Довжина з'єднувального шланга може варіюватися від 3 до 30 метрів, а колби для зручності вимірювання маркують сантиметровою лінійкою і оснащують гумовими повзунками. Маса приладу дуже невелика, зазвичай не перевищує 1 кг.

Перед початком роботи гідроуровень потрібно наповнити водою кімнатної температури, при цьому уважно порівнюючи її рівень у колбах. Для відбивання відміток одна колба приставляється до базової лінії, а друга переміщується до тієї стіни, де потрібно поставити позначку на тому ж рівні. Для того, щоб вимірювання йшли точно, з'єднувальний шланг повинен бути рівним і не зігнутим. Перед тим, як нанести відмітку, потрібно дочекатися, поки вода в системі заспокоїться, а рівень води встановиться на одному рівні. Іноді, для зручності, у воду додають трохи барвника.

Роботи з гидроуровнем проводяться удвох, у крайньому разі, один кінець системи доведеться фіксувати на заданій висоті. Для того,

Як працювати з гидроуровнем
щоб досягти великої точності приладу, його ретельно промивають перед кожним використанням. Для цього застосовують мильний розчин, здатний видалити забруднення зі стінок системи. Наповнюючи шланг водою, краще віддавати перевагу кип'яченою, або відстояною рідини, так як води з крана, як правило, містить велику кількість повітряних бульбашок, що впливають на точність вимірювання. Також подібна робота може проводиться тільки при плюсових температурах.