Підлога

Будівництво російської лазні своїми руками

Будівництво російської лазні своїми руками Одна із старих традицій в Росії – це російська лазня, вона є обов'язковим атрибутом будь-якого заміського ділянки або в приватному будинку. Такі лазні зараз виконуються в старовинному російському стилі, а www.skif53.ru можна знайти в компанії «Скіф 53».

Вони не тільки прикрашають будь-який будинок, але і приносять практичну користь. Не треба замовляти дорогу сауну або лазню. Російські лазні омолоджують організм і володіють безліччю лікувальних властивостей. Топляться вони виключно дровами – це природне паливо.

Підготовка будівництва

1. Перед будівництвом лазні слід все добре спланувати і продумати, розрахувати скільки потрібно будматеріалу. Зараз у продажу завжди великий асортимент різних будівельних матеріалів. Велике значення має вибір місця під майбутню споруду. Обране місце повинно відповідати всім санітарним нормам. Треба добре подбати про відвід води. Це може бути каналізація або зливна яма (каналізаційний колодязь). Її треба розмістити так, щоб не було претензій з боку сусідів.

2. Загальний масштаб будівництва залежить від типу лазні і кількості місць. Лазні, розташовані на території приватних і заміських будинків, зазвичай розраховуються на чотири людини. Це оптимальний варіант також вигідний з економічної точки зору. За традицією лазня обов'язково повинна бути з парильнею. Від її конструкції і обсягу залежать всі інші відділення лазні. Крім парилки повинні бути передбанник, роздягальня та купальне відділення.

3. Найбільш важливим моментом є організація опалення лазні. В класичних російських лазнях застосовуються печі. Існує багато різних конструкцій. Вибір печі залежить від смаку і можливостей, від мають матеріалів. Раніше печі робили найчастіше з вогнетривкої цегли. В режимі різниці перепаду температури і вологості, такі печі вимагали періодичного обслуговування (ремонту).

Можна замовити готову металеву піч (котел), яка практично не потребує обслуговування. Важливо її розташування усередині лазні. Опалюватися повинні всі відділення лазні. Слід приділити особливу увагу конструкції димоходу, він повинен забезпечувати хорошу тягу, відповідати всім вимогам протипожежної безпеки. Дим не повинен потрапляти (навіть у малих кількостях) всередину лазні. Чадний газ (CO) не має смаку, кольору і запаху, дуже токсичний. Монтаж і установку печі можна довірити тільки досвідченому фахівцеві.

Будівництво російської лазні своїми руками
Будівництво російської лазні своїми руками

Конструкція лазні і матеріали

Раніше російські лазні робили рубленими. Причому дуб для будівництва практично не застосовували, незважаючи на те, що він добре переносить перепади температури і вологості. Дуб дуже погано обробляється, вважається «важким» будівельним матеріалом. Російські лазні не опалюються цілодобово. З-за великої маси дуба важко досягти потрібної температури усередині приміщення за певний проміжок часу. При контакті з гарячою водою і парою така деревина з часом чорніє, псує повітря усередині лазні, виділяє кислоту.

Найбільш дешевий і практичний варіант – це застосування хвойних порід дерева. При виборі хвойних порід дерева треба враховувати вміст смоли в стройматериале і його вартість. Більше смоли перебувати в ялини і модрини – це недолік цих порід дерева, хоча вони довше служать, особливо модрина. Найбільш дешевий варіант пов'язаний із застосуванням сосни, вона дуже добре обробляється. Навряд чи комусь під силу зробити баню з сибірського кедра, самого унікального і відповідного матеріалу для лазні. Це царське дерево володіє всіма потрібними властивостями, на жаль, одночасно має досить високу вартість.

Підлогу лазні зазвичай роблять з обрізних дощок. Їх краще не кріпити до лагів. Треба забезпечити быстроразборную конструкцію для періодичної сушіння. Сушку проводять в період, коли лазня довго не експлуатується.

Конструкція лазні може бути каркасній, це більш легкий варіант. При цьому не потрібно зводити потужний фундамент. Всі дерев'яні частини лазні обробляють антисептиком, який запобігає гниттю дерева.

Також лазня може бути викладений з цегли з подальшим утепленням, але це буде порушенням традиції російської лазні, які робляться тільки з дерев'яного зрубу.