Підлога

Рекомендації по поклейке гіпсокартону

Рекомендації по поклейке гіпсокартону Одним з найпопулярніших способів вирівнювання стін за подальшу декоративну обробку є застосування гіпсокартонних плит. Монтаж їх може здійснюватися двома способами: на облаштований каркас або обклеювання.

Останній варіант дозволяє уникнути втрат житлового простору, що при монтажі на каркас становить не менше 5 см по кожній стіні. Для наклеювання використовується спеціальна клеюча суміш для гипсократона, типу knauf Perlfix , на добре почищену і загрунтовану поверхню.

Існує три основних види поклейки гіпсокартону:

1. На коржі. Застосовується в тих випадках, коли дефекти чорнового підстави не дуже великі. Після приготування клейового розчину його наносять на просочений грунтовкою гіпсокартонний лист, з нижньої його боку. Форма нанесення – коржики діаметром 10 см: висота їх не повинна перевищувати 5 див. Частота розташування коржів один від одного – орієнтовно 30-40 см. Після нанесення клею полотно виставляють у вертикальному положенні біля стіни, підкладаючи під нього шматочки гіпсокартону: від підлоги важливо спостерігати відстань близько 10 мм. Притискання листа до стіни здійснюється дуже обережно: для простукування краще використовувати гумовий молоток, використовуючи дощечку в якості підкладки під удари. По ходу приклеювання важливо виставити вертикальність плити за допомогою будівельного рівня, саме для цього клей наноситься на гіпсокартон, а не на стіну.

2. На марки. Якщо на стіні є більш значні перепади і нерівності, застосовується попередня поклейка марок по площі монтажу листа. Марки являють собою невеличкі купки клею, у які вставляють квадратні гіпсокартонні обрізки. Всі вони вирівнюються по рівню, щоб вийшла одна площина: після установки марок важливо дочекатися їх повного висихання, після чого монтаж основного аркуша проводиться за допомогою попереднього способу. Головне тут – дуже добре разметит контури монтажу марок, щоб вони розташовувалися по краях гіпсокартонних плит на відстані 25-30 см один від одного.

Рекомендації по поклейке гіпсокартону

3. Маяки. Замість марок можна застосувати встановлення маяків, які можна придбати в будівельному магазині (мова йде про перфорованих металевих), або виготовити самостійно, використовуючи розчин або смужки гипкокартона. В останньому випадку використовується смужка шириною 80-100 мм: її приклеюють на монтажний клей за допомогою рівня, подібно металевих маяків при штукатурці. Дуже важливо, щоб такі смужки були приклеєні на місцях стикування окремих аркушів. Крім спостереження вертикальності гіпсокартонні смужки повинні утворювати єдину площину, для досягнення ідеально рівній поверхні. При подальшій поклейці гіпсокартону на коржі важливо розміщувати їх так, щоб вони потрапляли повз маяків.