Підлога

Характеристики деревинно-пластикового композиту

Характеристики деревинно-пластикового композиту Деревина є одним з найстаріших будівельних матеріалів на планеті, і застосовується як в якості оздоблювального, так і основного будівельного матеріалу.

Однак, поряд зі своїми видатними експлуатаційними характеристиками вона має і самий істотний недолік – слабку опірність волозі, і, як наслідок, схильність до гниття. Також, цей натуральний матеріал схильний до дії комах-шкідників, і тому доводиться застосовувати цілий ряд запобіжних заходів, щоб продовжити експлуатаційний термін дерев'яних поверхонь.

Паралельно проводяться розробку з метою створення матеріалу з характеристиками деревини, але без її недоліків. Однією з останніх розробок в цьому напрямку є деревно-пластиковий композит, який об'єднав в собі сильні сторони двох матеріалів.

Складається деревно-пластиковий композит з таких компонентів:

• Деревна пил. Деревина подрібнюється до стану найдрібніших частинок на спеціальних дробильних агрегатах. Це може бути як цільний матеріал, так і відходи деревообробних підприємств. Щоб зробити продукт більш дешевим, у нього може додаватися лушпиння різних насіння (рис, насіння соняшника). В цілому, для виготовлення деревного пилу підійде дерево будь-якої породи, особливих обмежень тут немає.

• Полімери. ДПК найчастіше включає в себе різновиди полівінілхлориду, поліпропілену або поліетилену. Відсоткова частина цих речовин в готовому продукті залежить від їх різновиду: у разі, якщо використовується ПВХ, то він має 40% присутності, поліетилен – 30%, поліпропілен – 20%. Процентні співвідношення полімерів і деревини в кінцевому підсумку позначаються на зовнішньому вигляді ДПК, так і на його характеристиках. Наприклад, в ситуації, коли полімер займає більше половини складу, то матеріал більше нагадує пластик, якщо менше 20% - то починає вбирати вологу, подібно дереву.

• Хімічні добавки. У цей перелік входять ферменти для додання матеріалу того чи іншого відтінку. За допомогою модифікаторів домагаються підвищення показників твердості і міцності. Є спеціальні додаткові речовини, що збільшують гладкість поверхні, а також його опірність впливу вологи. Як правило, відсоткова частина таких добавок не перевищує 5%.

Характеристики деревинно-пластикового композиту

Завдяки отриманим експлуатаційним властивостям, Деревно-пластиковий композит знаходить досить широке застосування у сфері будівництва та оздоблення. Дуже гарний матеріал на тих ділянках, де звичайне дерево швидко псується, – це підлогові покриття в басейнах, лазнях, саунах, на понтонах і причалах. З нього навіть виробляють підводні палі, завдяки придбаної стійкості по відношенню до впливу води.