Підлога

Як правильно укладати лінолеум

Як правильно укладати лінолеум У кожній справі потрібно знати невеликі хитрощі також і при укладанні лінолеуму на підлогу. Якщо допустити незначні помилки, то здуття буде гарантовано, а це означає знімати плінтуса, розганяти хвилі і заново прикручувати.

Погодьтеся, краще один раз витратити час, ніж потім все переробляти.

Технологія укладання і категорія лінолеуму

Спочатку трохи про типи лінолеуму, які розподіляються за класифікаціями. В залежності від майбутньої навантаження підлогові покриття можуть бути для дому, офісу та виробництва, кожна категорія має цифрове позначення, 2,3,4. Припустимо, якщо в будинку передбачається щось виготовляти, то, звичайно, краще вибрати виробничу марку № 4. У звичайну квартиру підійде №2, а де передбачається велике скупчення людей, то №3 буде як не можна до речі.

Які типи лінолеуму бувають

Виробничий і офісний лінолеум найстійкіші їх навіть можна гнути при транспортуванні, що не можна сказати про домашньому варіанті, часто буває, що залишаються зморшки в місцях перегину. З цієї причини з останнім видом потрібно звертатися дуже акуратно. Особливо страшно на сильному морозі, завмерлі молекули даремно можуть переломаться як суха палка, це може загрожувати навіть №3 і 4, якщо тільки вони перегнутся.
Перед укладанням нерівна підлога вирівнюється фанерою або двп, а брудний слід прибрати і вимити, на підлозі не повинно бути нічого зайвого. Капелюшки цвяхів і шурупів топляться так, щоб нічого не випирало, інакше з часом це місце «проросте» і з'явиться капелюшок. Якщо лінолеум нещодавно занесли з холоду, то треба щоб він прямо рулоном отлежался в теплі.

Як правильно укладати лінолеум
Як правильно укладати лінолеум

Рулон заноситься обережно в кімнату і розкочується по всій кімнаті, впираються боку відрізаються, але небагато. Хоч лінолеум і витягнеться, після того як відлежиться, все одно різати треба так щоб він просто ліг і нікуди не впирався. Відразу кріпити плінтусом або садити на клей не рекомендується, він повинен 2-3 дні полежати на підлозі і повністю розпрямиться.

Після закінчення часу можна подивитися, як вклався лінолеум на площині. Якщо все в порядку — то обрізаємо все краю по всьому периметру на 0,5 - 1 см від стіни, потрібно це для теплового зазору, справа в тому що в спеку все розширюється якщо не залишити простору, то існує ймовірність появи хвиль.

Щоб лінолеум сидів добре його садять на клей, він може бути дисперсійним, і розподіляються за категоріями, залежно від класифікації лінолеумовою покриття. При виборі клейової основи рекомендується проконсультуватися в магазині. Для проклеювання, лінолеум необхідно згорнути в рулон і направити так, щоб при розкручуванні не вийшло в кінці наїзду на стіну. Якщо працювати вдвох, тоді один проходить валиком з клеєм попереду, а другий розгортає рулон. Таким чином, робота піде швидше.

Як правильно укладати лінолеум
Як правильно укладати лінолеум

Зварювання шва

Для великих зальних кімнат, де укладається лінолеум з двох частин, застосовується спеціальний клей для стиків або як ще називають - холодна зварювання. Щоб зробити якісне з'єднання необхідно малярською стрічкою закрити шов і акуратно прорізати стрічку ножем. Потрібно стежити, щоб ніж не пішов в сторону і не зрізав лінолеум. Далі, береться тюбик зі зварюванням і на носик одягається насадка у вигляді голки, яка злегка вкладається в шов. Натискати на тюбик треба пропорційно зі швидкістю ковзання, щоб не витікало зайве. Повне висихання клею становить 8 годин, прибирати малярську стрічку можна через 1 годину після виконаної операції. Шов буде красивим і надійним.

На закінчення по всьому периметру прикручується плінтус, він служить як декором і одночасно притискає підлоговий матеріал.