Підлога

Як встановлювати дерев'яні панелі

Як встановлювати дерев'яні панелі Обшивати стіни дерев'яними панелями не складно, тому всю роботу можна зробити самостійно, без залучення фахівців. Головне, ознайомитися з послідовністю всіх етапів робіт і обзавестися вимірювальними приладами та набором необхідних інструментів.

Непогано буде, якщо хтось зголоситься допомагати, тому що утримати панель при її монтажі буде одному досить складно.


Підготовка панелей

Перед монтажем панелей їх слід обов'язково просушити при кімнатній температурі протягом двох діб. За цей час провітрювання позбавить панелі від поверхневої вологи і послужить хорошим профілактичним дією для попередження появи тріщин і різних дефектів, які можуть проявитися з часом. Просушувати панелі краще у вертикальному стані, виставляючи їх окремо для вільного проходження повітря між ними.

Заміри

Проводити різні виміри доведеться при підготовці до ремонту не один раз. Спочатку вимірюються площі поверхонь кімнати для того, щоб визначитися з кількістю придбаного оздоблювального матеріалу. Слід заміряти висоту, довжину стін, віконні та дверні прорізи, які доведеться обходити. Особливо ретельно потрібно проводити заміри, якщо передбачається купувати дорогі дерев'яні панелі. Купуючи панелі, необхідно ознайомитися з тим, яким кріпильним матеріалом радить користуватися виробник.

Перед самою установкою оздоблювального матеріалу необхідно не лише провести повторні заміри, але і зробити попередню розмітку по всій площі майбутніх робіт.

Підготовка стін

Як встановлювати дерев'яні панелі
Можливий варіант монтажу панелей до стіни довгими цвяхами у випадку нерівностей, але майстри радять для виробництва більш якісних робіт підготувати стіни таким чином, щоб вони були ідеально рівними. Вирівнювати стіни можна з допомогою гіпсокартону, фанерних листів і навіть цегляної кладки. Всі вирівнювальні роботи слід провести заздалегідь.

Підготовка обрешетування або каркаса

Для того, щоб панелі кріпилися легко, а при цьому і міцно, необхідно встановити рейки. Можна використовувати будь-які тонкі планки, прибиваючи їх так, щоб між площиною підлоги і панелями був абсолютно прямий кут.

Монтаж першої панелі

Самим важливим моментом в обробних роботах є монтаж першої панелі. Краще всього почати її кріплення в одному з кутів кімнати. За допомогою будівельного рівня слід дуже ретельно провести вимірювання і тільки у випадку ідеального розташування першої деталі, можна почати кріплення наступних панелей.

При вдалому розташуванні першої панелі, монтаж залишилися не складе великої праці і незабаром кімната придбає бажаний вид.