Підлога

Каркасні конструкції та їх види

Каркасні конструкції та їх види За кордоном вже давно найпопулярнішим способом будівництва стали каркасні будинки. У нашій країні ця технологія з'явилася наприкінці минулого століття.

Каркасні будинки дешеві, екологічні, довговічні. Вони складаються з несучих стійок, верхніх і нижніх обв'язок, шарів утеплювача та оздоблення.

Основні частини будинку-конструктора виробляють за проектом на заводі, а на будмайданчику тим часом будують фундамент і підводять комунікації. Більше всього підходить цей метод для зведення будинків висотою до 3 поверхів і господарських будівель. Будівля може бути зведено за 2-4 місяці.

В каркасному будівництві використовують ефективні ізоляційні матеріали, що захищає будівлю від вологи і потоків повітря, запобігає гниттю без використання хімічних речовин. Але це дуже знижує паропроникність стін, тому необхідна механізована система вентиляції.

Зазвичай її поєднують із системою повітряного опалення (хоча можливі й інші опалювальні системи).

Каркасні конструкції бувають двох видів (виділяють також кілька їхніх підвидів).

Більш популярним і зручним є платформний каркас. Його зводять поетапно. Спочатку конструюють статеве перекриття до чорнової підлоги. Воно використовується надалі як будівельний майданчик і основа для стін. Завдяки правильним геометричним формам поверхонь, зводити стіни дуже легко. Після їх установки конструюють такі перекриття.

Всі складові частини будівлі виходять дуже компактними і можуть збиратися дуже швидко і включати інженерні комунікації. Цей вид каркасної конструкції зручний тим, що обв'язки стін (нижня і верхня) використовуються одночасно і для скріплення стійок, і для кріплення обшивки без установки додаткових елементів.

Інший вид каркасних конструкцій – з наскрізними стійками. Тут стійки стін без розривів проходять крізь перекриття всіх поверхів. Їх скріплюють верхньою обв'язкою, вона ж служить опорою для даху. Цей спосіб класичний, але більш витратний і тривалий.