Плитка

Призначення вимощення навколо будинку

Призначення вимощення навколо будинку Після того, як будівництво будинку закінчене і фасад оздоблений, дуже важливо подбати про додаткові заходи посилення довговічності і комфорту будинку. Одним з таких важливих споруд є вимощення навколо будинку, що забезпечує захист фундаменту від проникнення води, що стікає з даху.

При цьому розмір споруди не має значення, адже якщо цього не зробити, майданчик навколо будинку під час дощу або танення снігу буде нагадувати болото.

Вирішити цю проблему покликана вимощення – майданчик з твердого матеріалу, що проходить по всьому периметру фундаменту під певним кутом, що забезпечує стікання води подалі від будинку. При цьому вважається, що для ефективного функціонування вона повинна мати ширину не менше 70 см при куті нахилу, що не перевищує 30 градусів.

Основа під вимощення облаштовується шляхом вибірки землі, починаючи від стін, йде під кутом від них. Глибина котловану зазвичай коливається в межах 20-30 див. Потім в нього засипається шар глини і ретельно трамбується. Справа в тому, що саме глина є найкращим варіантом грунту в цьому випадку, завдяки своїм високим гідроізолюючим властивостями. Глибина цього шару зазвичай становить 10 див. При цьому важливою деталлю є пророблення зазору в 1-2 см між вимощенням та стіною, і засипання його кварцовим піском або пінополістиролом. Цей запобіжний захід убезпечить цоколь від ушкоджень у разі просідання настилу.

Після трамбування глини від стіни відбивається рівномірна кордон відмостка, і по ній закладається бордюр. Після цього відбувається засипка всій площі дрібним щебенем або гарцевкой, в залежності від типу фінішного покриття. Якщо це буде бетон, то потрібно застосувати щебінку, по ходу засипання ретельно трамбуючи її. Якщо вимощення буде встелена тротуарною плиткою, то краще всього поверх глини насипати шар гарцевки, більш зручною в цьому випадку. Укладання плитки та цементу в даному разі здійснюється з дотриманнями всіх норм для даних матеріалів.

Призначення вимощення навколо будинку

Якщо застосовується монолітний тип вимощення, необхідно подбає про влаштування швів компенсації, що захищають поверхню від руйнування внаслідок усадки грунту або температурних коливань. Роль швів зазвичай виконують встановлений на ребро промаслені планки, з кроком монтажу 1,5 – 2 метри. Також посиленню бетонної вимощення посприяє попередня закладка арматури.