Плитка

Дачна доріжка з бетону своїми руками

Дачна доріжка з бетону своїми руками Вимощені доріжки – елемент дизайну будь-якої дачної ділянки, виконуючий естетичну і практичну функції. Їх можна зробити своїми руками.

Завзяті городники поділяють територію земельного наділу на грядки з допомогою доріжок, любителі відпочинку на природі з допомогою доріжок створюють природний ландшафт, відходячи від прямих кутів до округлим, більш природних форм.

Прямі лінії доріжок дійшли до нас з Епохи Відродження, тоді земельні ділянки знатних осіб дозволяли робити «вести» їх за горизонт, не напружуючи очей. Вигнутий стиль перекочував на наші дачі з країн Азії, він виконує і заспокійливу функцію, розслабляє, сприяє роздумам. Вигнуті доріжки на невеликих ділянках візуально роблять їх ширше, не розбиваючи на окремі маленькі наділи. Головне, щоб доріжка була зручною і невибагливою у догляді.

Прокладають їх з гравію, цегли, бруківки, бутового каменю, пластиковій або тротуарної плитки, щебеню, бетону та інших матеріалів, в залежності від нюансів ландшафту і загального дизайну ділянки. Ландшафтні доріжки не припускають штучних компонентів. Визначившись з матеріалом, вибирають місце для укладання доріжки. Для вибору кінцевої траєкторії деякий час потрібно почекати, походити по м'якій землі ділянки, щоб потім за улюбленим, сходженими стежками прокласти постійну доріжку.

Прямі лінії передбачають проїзд садовий і автотехніки, природний камінь для них не підійде. Для бетонної доріжки роблять фундамент: знімають дернину і верхній шар грунту, глибиною до 30 – 40 см, дно утворився котлован засипають 5 см шаром піску, шаром щебеню 20 см і гравію, всі комплектуючі по черзі утрамбовують. Якщо планується бордюр, його опускають на глибину всього котловану, залишаючи назовні частина третину долоні. Цемент змішують з піском в співвідношенні 1/3, готовою сумішшю наповнюють котлован до кінця, але шар бетону не повинен бути менше 5 см, інакше доріжка швидко зноситься. За бажанням, бетон підфарбовують кольоровими пігментами, які додають в розчин.

Час повного затвердіння бетонної доріжки – три доби, після чого їй можна користуватися довгі роки.