Плитка

Як класти плитку - інструкція для новачків

Як класти плитку - інструкція для новачків Укладання плитки – справи копітка і непроста, але вивчивши роботу поетапно і озброївшись усім необхідним під силу навіть новачкові. Засвоївши найпростіший спосіб кладки, можна пробувати інші варіанти.

Існує кілька способів кладки плитки – пряма, діагональна, шахова, зі зміщенням. Для першого досвіду варто вибрати найпростіший варіант прямого кладки. Розрахунок необхідної кількості матеріалу виходить з площі з запасом на шлюб близько 5 %. На підготовлену поверхню наносяться розмітки розташування плитки і декоративних матеріалів, за допомогою олівця і лінійки.

Необхідні інструменти та матеріали:

• Плитка і клей для неї, затирка для швів.

• Дриль і насадка для перемішування, ємність.

• Інструмент для різання плитки або болгарка.

• Рівень, шпатель з зубчиками.

• Брусок для обробки країв.

• Хрестики для швів.

Поетапна кладка плитки

Важливим етапом є підготовка стін, зняття старого покриття і очищення від пилу. Якщо є нерівності, їх необхідно зашпаклювати. Після висихання стіни потрібно обробити вологостійкою грунтовкою.

Як класти плитку - інструкція для новачків
Як класти плитку - інструкція для новачків

Після підготовки починається безпосередня укладання знизу-вгору, для рівного ряду на підлогу за допомогою рівня встановлюється рейка, на яку необхідно орієнтуватися. Для наступних рядів натягується нитка, для контролю горизонтальної рівності.

Клей повинен бути правильної консистенції по густоті і краще вибрати той, який швидко схоплюється. Інакше приклеюючи плитку можна зрушити попередню або нижню і зіпсувати виконану роботу.

Клей наноситься шпателем на нижню поверхню плитки і стіну, нижній край прикладається до стіни і злегка притискають вся поверхня плитки. Таким чином укладається кожна наступна плитка, між ними необхідно вставляти хрестики.

При необхідності плитка ріжеться, з допомогою плиткоріза, можна зробити надріз, а пасатижами прибрати непотрібний фрагмент. Надлишки клею з поверхні плитки необхідно відразу видалити, використовуючи губку або ганчірку, поки він не висох.

Завершальним етапом укладання плитки є затирка швів, виконується вона за допомогою спеціальної гладилки з гумовим покриттям. Руху виконуються по діагоналі плиток, заповнюючи простір між ними. Після її висихання готову поверхню можна мити.

Кладка плитки на підлогу

На підготовлений підлогу проводиться укладання за напрямком від далекого кута до дверей, для орієнтиру натягається нитка. Прокладені ряди необхідно перевіряти рівнем. Плитка з клеєм пристукували дерев'яним молотком, поки не опуститься до рівня нитки, якщо вийшло нижче, то її необхідно відірвати і використовувати більше суміші.

Як класти плитку - інструкція для новачків
Як класти плитку - інструкція для новачків

Після висихання клею плитку необхідно очистити і заповнити простір між. Для цього використовується фуга, наносити її потрібно гумовим шпателем, залишки видаляються чистою ганчіркою.

Дотримуючи всі рекомендації, укладання плитки зможе виконати навіть недосвідчена людина. Виявивши нерівність, її краще відразу виправити, поки клей повністю висох і плитку не довелося відколювати.