Плитка

Сучасна кухня для консерваторів

Сучасна кухня для консерваторів Наша технологія виробництва www.metall-don.ru яких і так не висока дозволяє зробити її ще менше, та й до того ж ще зробити все дуже швидко. Невелика довідка наша компанія Метал-Дон дозволяє виробляти до 3 млн.

кв. м в рік стінових, покрівельних панелей з облицюванням «флекс». Ми робимо все на совість, і з гарантією.

Зараз в моді «суворий» хай-тек. Його енергійні лінії, холодні кольори, жорсткі форми дійсно відповідають ритмам і звичаїв нашого стрімко несущегосяя вперед часу. Інший чоловік і хотів би розслабитися в ностальгічною нірвані серед «міщанських» слоників і вишитих серветок, та не вирішується уславитися консерватором. З іншого боку, відверті консерватори мріють насолодитися досягненнями прогресивного побутового дизайну, але не тут-то було. В «навантаження» до незалежної духовці і склокерамічної плити їм незмінно нав'язують мінімалістичний коктейль із сталі і пластика.

Знайти компроміс ми запропонували московським архітекторам, дизайнерам, декораторам. Випробувальним полігоном стала реальна типова кухня площею 10,2 кв. м в трикімнатній квартирі панельного будинку серії П-3. Знаєте, та, що з незручним виступаючим вентиляційним коробом. Майже такі ж — у серії П-44, П44Т, П-3М, КОПЕ. Проект, розроблений Ліаною Шерман і Мариною Сницаре-виття, виявився досить економічним і при цьому вельми насиченим цікавими технологічними рішеннями.

За плечима у Ліани Шерман — будівельний факультет МАДІ, аспірантура і 15 років роботи в архітектурно-планувальному відділі ГПИиНИИ ГА «Аеропроект». Сьогодні створення інтер'єру для неї — швидше хобі, ніж спосіб заробити гроші.

Ліана розповідає:

Сучасна кухня для консерваторів
- Зал прильоту в аеропорту або кухня в міській квартирі - не має значення, над чим ти працюєш, завжди є два загальних головних моменту.

По-перше, виключаються зайві речі, конструкції, встановлені тільки для «красивості».

По-друге, про яку площі б не йшла мова, - важлива кожна дрібниця. Адже саме дрібниці або допомагають нам жити, або отруюють існування. От бути «слоників» чи не бути? Так, звичайно, бути, якщо господарям подобається такий стиль. Тільки «слоники» все одно повинні нести якусь функціональну навантаження.

Працюючи з сім'єю з чотирьох осіб - чоловік, дружина, 10-річна дитина і бабуся, - ми намагалися змінити простір, зберігши його стилістику, залишивши впізнаваним, рідним. Ідею подав... буфет. «Вельмишановному шафі» більше 40 років, але він так любимо, що, здається, розставання з ним буде дорівнює зраді. Сам буфет очікує «життя після життя» на дачі, а його образ, оновлений і доповнений, збережено в новому сімействі.

Сучасна кухня для консерваторів
Вікна виходять на північ, і питання освітленості тут стояв і стоїть гостро. Матова емаль фасадів (до речі, її легко містити в чистоті) - кольори «ваніль», досить світлого, щоб надмірно не поглинати «люкси», і досить глибокого, щоб не виглядати холодно. Рамки засклених шафок - з натуральної вишні (звідси назва проекту «моя Вишенька»). У контраст до колірній гамі - блакить стін, підлоги, завіс.

Коли з колористикою було покінчено, перейшли до планування і фокуси з простором. Виступаючий вентиляційний короб, звичайно, незручний, з'їдає місце. Але видалити його на 9-му поверсі непросто. Потрібно робити проект перепланування, затверджувати його у інстанціях та в цілому за 0,5 кв. м площі заплатити більше $2000.

- Раз не можна видалити, значить, треба виділити. Ми спробували виправдати його існування: за допомогою обробки короб перетворили в «пічку». У подальшому до нього можна буде «прилаштувати» плоский електрокамін, який підтримає ілюзію.

Насправді способів імітувати «кам'яну кладку» маса - цементна і керамічна плитки, стінові панелі... Проте всі вони досить обтяжливі і так чи інакше збільшують обсяг, займаний коробом. Куди простіше - обклеїти спіненим рельєфним «вінілом» під камінчики. Відповідно «фактурна штукатурка стін у нас теж вінілова.

Блакитні стіни - з ефектом «зістареної». Легка, майже непомітна, жовтизна перегукується з «ваніллю» меблевих www.postroil.com і дає відчуття теплоти.

Найцікавіше, що виділений таким чином короб візуально став менше.