Плитка

Різновиди підлогових плиток

Різновиди підлогових плиток Керамічну плитку називають також кахель. Вона проводитися пресуванням і потім подальшим випаленням матеріалів неорганічного походження – мінеральних добавок і глини.

В залежності від того, який спосіб виробництва існує пресована керамічна плитка, екструдована керамічна плитка, глазурована і неглазурована керамічна плитка. Способом пресування наповнювачів і глини в спеціальній формотворною матриці, отримують пресовану плитку.

Після пресування в подальшому її обпалюють, використовуючи автоклавний метод. Від того, яке її покриття, вона ділитися на глазуровану і не керамічну глазуровану плитку. Склоподібної глянсової поверхні має глазурована керамічна плитка. Її покривають у процесі виробництва, кольоровим склом, що надає необхідний малюнок або колір і блиск. Таке покриття забезпечує плитці підвищену вологонепроникність і міцність.

Неглазурована керамічна плитка має однорідну структуру. Для того щоб отримати потрібний колір, потрібні фарбувальні пігменти додають в глиняну масу. Декоративний малюнок такий вигляд керамічна плитка не має. Екструдовану керамічну плитку отримують шляхом витягування через формуючий отвір певної форми глиняної маси. Надалі вона піддається випалу і різанні.

Котто – це підлогова керамічна плитка. Добірна глина використовується для її виготовлення. Вона проводитися способом екструзії і одинарним випалюванням. Емаллю ця плитка не покривається. Плитка Котто має пористу структуру, різні розміри, різну геометричну форму і колірну гамму - від жовто-коричневого до червоно-рожевих кольорів плитки.