Плитка

Основні параметри вибору пластикової вагонки

Основні параметри вибору пластикової вагонки Популярність пластикової вагонки пояснюється її дешевизною, практичністю і хорошими декоруючими характеристиками, що дає можливість використовувати її в якості обшивки стін і стелі як на вулиці, так і всередині приміщень.

З урахуванням того, що цей матеріал є повністю синтетичним, всередині жител його застосовують найчастіше в неосновних приміщеннях, що мають додаткове навантаження на поверхні унаслідок коливань вологості і температури. Це можуть бути балкони, лоджії, кухні, ванні кімнати.

Підбираючи найбільш підходящу різновид пластикової вагонки, слід врахувати наступні параметри:

1. Товщина. За цим параметром пластикова вагонка буває стіновий або стельової: матеріал для стін все товщі, приблизно 10 мм, у той час як стельовий може бути в межах 4-8 мм. Що стосується довжини, то зазвичай стінова вагонка має межу у 6 м, а стельова – 12м. Неабияке значення мають також параметри облицювання, адже всередині ламелі завжди йде порожнеча з ребрами жорсткості, що дозволяють більш комфортно переносити зовнішні впливи. При цьому важливо, щоб внутрішній шар не видно через лицьову поверхню, що іноді буває, особливо при освітленні сонцем.

2. Ребра жорсткості. Від їх кількості залежить міцність вагонки, при цьому важливо, щоб проміжки між ними не перевищували 10 мм. При покупці потрібно вибирати ламелі з цілими, не пом'ятими ребрами, що часто буває при транспортуванні і установці: зазвичай це проявляється у вигляді вм'ятин на лицьовій стороні.

Основні параметри вибору пластикової вагонки


3. Колір. Пластикову вагонку не фарбують, а вводять барвний пігмент безпосередньо до складу вихідного матеріалу. В результаті цього отриманий колір відрізняється стійкістю, довго зберігаючи початкову свіжість. Що стосується вибору підходящого відтінку, то це зробити досить нескладно, так як існує майже 70 різновидів кольору пластикової вагонки. Крім білої, гарною популярністю користуються різні імітації натуральних матеріалів – деревини, каменю, плитки і т. п. Шляхом додаткового нанесення лакування отримують глянсову поверхню, яка відіграє також захисну функцію.

4. Наявність швів. Всередині ванних кімнат намагаються застосовувати безшовну пластикову вагонку, що не тільки красиво виглядає, але також не дозволяє утворюватися всередині швів цвілі: догляд за такими поверхнями теж більш простий. Для фасадних облицювань в основному використовують вагонку зі швами: причина тут не тільки в більшій естетичності, але і в захисті від деформацій під час лінійного розширення.