Шпалери

Відкрита тераса з перголой

Відкрита тераса з перголой При вигляді цієї одягненої в пишний наряд рослин перголи відразу згадуються і сонячний південь, і вдало проведену відпустку. Ви зможете створити затишний куточок для відпочинку, спорудивши перголу в саду або на відкритій терасі дачного будиночка.

Розміри перголи можна вибрати за власним бажанням, виходячи з конкретних умов. Краще поставити її окремо від будинку або розмістити вздовж однієї з його стін. Пергола обов'язково повинна вписуватися в навколишній ландшафт і не заважати сусідам, затінюючи їх ділянку. Встановлювати перголу слід на мощену майданчик, але підійде і газон.

Конструкція перголи і матеріали для неї. Перголу можна спорудити у вигляді навісу, з покрівлею з солом'яних матів, очерету, порожнистих двошарових плит з оргскла або навіть із звичайного скла. Але найчастіше її роблять так, що вона просто служить опорою для рослин.

Відкрита тераса з перголой
При конструюванні перголи і виборі матеріалу слід враховувати вітрові і снігові навантаження, що впливають на перголу. У перголи з покрівлею рекомендується робити кут ухилу скатів не менше 7°, що як раз підходить для середньої смуги Росії.

Стійки для перголи, показаних на фото, зроблені з бруса перерізом 100x100 мм, Але в залежності від конкретної ситуації можна підібрати матеріал іншого перерізу. Це стосується і інших деталей конструкції.

У перголі, показаних на фото 1, деталі верхньої обв'язки і крокви виготовлені з дошки перетином 50x100 мм, рами — з бруска перетином 50x70 мм, стінки — з статевої шпунтованої дошки перетином 38x130 мм. Для піддається атмосферним впливам конструкції перголи потрібно застосовувати пиломатеріали, обов'язково оброблені антисептичними складами.

Відкрита тераса з перголой
Надійною опорою для каркаса перголи з одного боку можуть бути ящики для квітів, наповнені землею. З протилежного боку на анкери, які вмуровують у стовпчастий фундамент встановлюють стійки. Під такі стійки бурять ямки O10 см, на дно засипають пісок, поливають його, утрамбовують і заливають цементнопісчаної сумішшю. Потім вмуровують анкерні деталі.

Установка перголи. Роботу по встановленню перголи доцільно почати з виготовлення ящиків для квітів. В даному випадку висота коротких стійок ящиків — 40 см і 60 см На внутрішніх сторонах брусків для стійок вибирають пази, в які вставляють дошки, утворюють стінки ящиків. Шпунтовані дошки стінок ящиків осаджують молотком, використовуючи в якості прокладки дерев'яний брусок.

На нижні дошки стінки ящика, на відстані 5-7 см від землі кріплять бруски перерізом 35x25 мм, на які укладають днище ящика. У дошках днища свердлять кілька дренажних отворів. В ідеальному варіанті під ящики слід поставити піддон з невисокими стінками, щоб його можна було висувати з-під ящика. Але робиться це в тому випадку, коли ящики встановлюють на мощеної або дерев'яною майданчику.

У високих стійках пази вибирати необов'язково, дошки стінок ящиків до стійок можна кріпити встик або внахлест. Конфігурацію скриньок і їх розташування можна змінювати в залежності від конкретних умов і посаджених в них рослин. Не тільки дах, а й деякі стінки перголи можна робити з очеретяних матів або обшити дошками. Це перетворить її в дуже затишну терасу.

Відкрита тераса з перголой
Основою каркаса перголи служать стійки, верхня обв'язка і стропила. Поздовжні, поперечні балки і крокви, а також стійки каркаса і ящики для квітів з'єднують між собою металевими куточками. Крокви укладають на бруси верхньої обв'язки через кожні 50-100 див. Однак ці елементи можна з'єднати й іншими способами, наприклад, на шипах або врубкой вполдерева.

Кутові з'єднання між балками обв'язки підсилюють болтами. Головки їх розташовують з зовнішніх сторін стійок. Шпалери для витких рослин можна придбати готові або зробити самим з планок. Перетин останніх вибирають в залежності від розміру осередків і площі шпалери. Рами шпалер збирають з брусків і з'єднують металевими куточками.

У конструкції перголи можна також передбачити і відкриваються «вікна».