Шпалери

Все про вінілових шпалерах

Все про вінілових шпалерах Вінілові шпалери відносяться до настінних покриттів і відомі всім, як «миючі шпалери». Основа їх складається з паперу або флізеліну, а верхній шар покритий полівінілхлоридом.

Перші вінілові шпалери були зроблені американською компанією United Wallpaper у 1947 році, і сталося це через 14 років з моменту, коли був запатентований унікальний метод отримання продуктів з полівінілхлориду.

Вінілові шпалери для стін стали широко застосовуватися в 70-х роках і представляли собою двошаровий матеріал, що складається з паперу покритої хлорвінілом. Після перших перевірок, шпалерам були дані негативні відгуки і вони отримали погану репутацію, оскільки, були непридатними для застосування в житлових приміщеннях, тому що верхній шар поліетилену, що не пропускає повітря і вологу, створював в приміщенні «важку атмосферу», інакше кажучи, стіни переставали дихати і, обклеєна кімната нагадувала целофановий задушливий пакет.

Завдяки вдосконаленню технологій виробництва значно покращилися характеристики сучасних шпалер з вініловим покриттям у порівнянні з прототипом. Застосування вінілових шпалер значно розширилося, вони стали використовуватися, як для обклеювання стін і стель. Будь-яке приміщення, включаючи вітальню, їдальню, спальню, дитячу і передпокій, обклеєне вініловими шпалерами, набуває чудовий вигляд, завдяки естетичному і екологічно чистому покриттю. Полівінілхлоридна поверхню сучасних шпалер є вологостійкими (чудово миється) і здатна пропускати повітря, не створюючи задушливу атмосферу в кімнаті.

Верхній шар шпалер виконується двома способами

Гарячі тиснення

Все про вінілових шпалерах
До таких шпалер відносяться:
- важкий вініл, які чудово згладжують нерівності на стіні і створюють унікальний декоративний ефект;
- компакт-вініл, виконані з імітацією структури різних матеріалів, наприклад, каменю, текстилю, штукатурки тощо
- дуже міцні і стійкі до механічних впливів;
- хімічне тиснення – мають високоміцної поверхнею, яка стійка до ультрафіолетових променів, добре чистяться миючими засобами;
- шовкографія - це шпалери з гладкою блискучою поверхнею та величезним вибором для численних дизайнерських рішень.

Спінений вініл без тиснення

Це шпалери з різноманітною опуклої фактурою, які чудово приховують нерівності на стіні, надаючи приміщенню незвичайний ексклюзивний вид. Відрізняються міцністю і довговічністю.

Перед наклеюванням шпалер необхідно підготувати поверхню стіни:
- ретельно очистити стіни від старих шпалер;
- вирівняти всі поглиблення шпаклівкою з допомогою широкого шпателя, після висихання зачистити (ошкуріть) оштукатурені ділянки.

Шпалери наклеюються на чисту суху поверхню.

Вибираючи вінілові шпалери, ви отримуєте можливість зануритися в неймовірну різноманітність колірних гам і фактур, що дозволяє замислюватися про створення неповторного зовнішнього вигляду приміщення.