Шпалери

Характеристики ламінату

Характеристики ламінату Кожен, хто робить ремонт у власній квартирі, прагне до краси і затишку. Дивуватися тут нічому, так як саме в домашній обстановці кожен з нас відпочиває і відновлює сили після важкого робочого дня.

У зв'язку з цим, коли питання стосується ремонту, кожен прагне грамотно підбирати матеріали, меблі, шпалери й підлогові покриття. Варто зауважити, що саме пол надає важливе вплив на загальну атмосферу в домі, так як він займає більшу частину простору.

Характеристики ламінату

Зараз найбільш популярним підлоговим матеріалом, безсумнівно, є ламінат, асортимент якого можна подивитися у нас. Це невибаглива покриття, стійке до великих навантажень, з тривалим експлуатаційним терміном і доступний в багатьох видах. Але, не всі виробники та організації можуть запропонувати дійсно якісний ламінат. Важливо, щоб він відрізнявся особливими параметрами, які ми наведемо нижче.

Вологостійкість

Така характеристика властива ламінату з HDF-плити, які виконані в зеленуватому кольорі. Для порівняння, можна провести паралель із зеленим гіпсокартоном, за допомогою якого обробляються приміщення з високим рівнем вологості. Облицювання цього матеріалу складається з речовин, які не дають розвиватися грибку, а сама серцевина включає в себе вироби, зменшують поглинання вологи.

Стійкість до води

Для забезпечення ламінату вологостійкістю сучасні компанії, що виробляють цей підлоговий матеріал, пресують його високим тиском, а також герметизують за допомогою гарячого воску. До складу самого матеріалу додаються дрібні частинки деревини.

Гарантія

Тут варто зазначити, що гарантія надається виключно на верхній шар. Говорячи про «гарантії», розуміється термін експлуатації самого покриття, його зносостійкі характеристики. Гарантію надають у тих випадках, коли матеріал настилають в «правильних» приміщеннях, які відповідають обраному типу ламінату, відштовхуючись від його класу.

Наприклад, якщо сім'я складається з трьох чоловік, то в цьому випадку оптимально вибрати ламінат 32 класу і послати його на кухні і в коридорі. Для решти приміщень підійде 31 клас. Перший тип покриття має гарантійний термін – 15 – 20 років, другий – 10 – 15. Зазначимо, що коридор і кухня – ті приміщення, в яких нам доведеться бувати частіше за все, тому краще відразу вибирати для них більш зносостійкий матеріал, який зможе прослужити не менше 15 років.

Зауважимо, що для виробництва сучасного ламінату використовуються певні хімічні елементи, а які саме – потрібно уточнювати у продавця. Але, важливо, щоб зміст формальдегіду в ламінаті не перевищував позначку 0.01 мг/м3.

Дизайн

Важливо, щоб підлога за кольором гармоніював з інтер'єром самої кімнати. На даний момент доступні різноманітні декори покриття, наприклад, це може бути тигровое дерево або зебрано, але, якщо їх обрати неправильно, то і вони будуть виглядати без смаку. Дизайнери не радять відразу купувати те покриття, яке вам сподобалося. Спершу його варто подумки уявити, гармоніює воно з оточуючими речами.