Шпалери

Поради щодо швидкого зняття старих шпалер

Поради щодо швидкого зняття старих шпалер Для того, щоб нова оздоблення стін трималася тривалий час, її необхідно безпосередньо на підставу плит або штукатурки. Для цього в будь-якому випадку необхідно видалити всі старі матеріали, і найчастіше це бувають колись приклеєні шпалери.Якщо стара шпаклівка чи фарба при певних умовах може бути залишена, то ось старі шпалери видаляти потрібно буде за будь-яким, адже паперова основа все одно рано чи пізно почне відвалюватися разом з новою обробкою. З новими шпалерами простіше, вони зазвичай видаляються без проблем, та й часто нижній шар можна залишати, адже він для того і призначений.
Основною проблемою виступають саме шпалери старого зразка, які і на стіні погано триматися, але і зняти їх швидко не виходить.

Щоб полегшити процедуру демонтажу старих шпалер, можна застосувати один з наступних способів:

1. Намочування. Найчастіше в значний мірі допомагає нанесення теплої води, для чого можна використовувати пульверизатор або велику кисть: оброблені таким чином поверхні залишають на 10-15 хвилин для просочення. Якщо вбирання води відбувається добре, то старі матеріал розбухає, шпалерний клей розчиняється, і шпалери можна досить нескладно зняти.

2. Насічка. Якщо доводиться мати справу з вологостійкими шпалерами, покритими спеціальної непромокающей плівкою, то слід попередньо зробити поверх них насічку, для чого підійде ніж або легкий топірець. Це дасть можливість воді проникати всередину матеріалу і розм'якшувати його. Також цей метод застосовують у тих випадках, коли застосовувався дорогий шпалерний клей, або зміцнюють добавки в нього.

3. Пропарювання праскою. Іноді окремі міцні ділянки старих шпалер пропарюють за допомогою праски, або намазують спеціальними рідинами для зняття шпалер, водопоглинання яких значно перевершує звичайну воду.

Поради щодо швидкого зняття старих шпалер

4. Механічний метод. У разі особливої фортеці старого шпалерного покриття доводиться використовувати метод механічного видалення. Для цього можна застосувати спеціальні насадки на дриль, мають вигляд металевих щіток. Ці пристосування з успіхом знімають зі стін будь-які матеріали, однак слід працювати обережно, щоб уникнути зайвих пошкоджень підстав.

У більш складних випадках можна взагалі уникнути цієї операції, застосувавши метод каркасної обробки стін. Це може бути гіпсокартон, вагонка або різні стінові панелі.