Вікна

Як організувати вентиляцію в каркасному будинку

Як організувати вентиляцію в каркасному будинку По своєму пристрою стіни каркасного будинку нагадують сендвіч панель, що при гарній теплоізоляції означає практично повну відсутність повітрообміну. Щоб забезпечити надходження всередину приміщень свіжого повітря, в будинках каркасного типу облаштовуються спеціальні проточні канали в порожнині стін і рамах вікон.

При створенні вентиляції в каркасному будинку особливу увагу слід звертати на наступні моменти:

1. Час. Створюються проточні канали паралельно з монтажними роботами, поки стіни не закриті спеціальною обробкою, щоб уникнути її демонтажу. Хоча деякі оздоблювальні матеріали і виходить акуратно знімати під час прокладання вентиляції, проте забезпечити надходження свіжого повітря в усі приміщення в таких випадках зазвичай важко.

2. Напрямок руху повітря. Облаштовуючи повітроводи, важливо врахувати напрям руху холодного повітря: це завжди повинно відбуватися знизу. Адже холодне повітря має властивість спочатку стелиться по підлозі, піднімаючись вгору по мірі нагрівання. Якщо мати вентиляційні решітки занадто високо, відбудеться змішування свіжого повітря з вуглекислим газом, що знаходяться в нагрітій повітряній масі. Якщо розмітити решітки дуже низько, вийде що підлога буде постійно холодним: у свою чергу, це не дозволить свіжому повітрю підніматися верх, з причини завжди низької температури.

3. Місце забору повітря. Дуже важливо розміщувати точки забору подалі від тих місць, де викидається пар, або знаходиться проїжджа частина. Необхідно вибрати місце з максимально чистим повітрям на ділянці, адже саме він і буде надходити всередину будинку. Якщо площа будинку досить велика, доведеться додатково встановлювати вентилятор для нагнітання потоку потрібної інтенсивності.

Як організувати вентиляцію в каркасному будинку

4. Фільтр. В окремих ситуаціях знадобитися установка повітряного фільтру, для чищення надходить у повітря будинок. При бажанні повністю позбавлятися від будь-яких домішок і мікроорганізмів, застосовується фільтруючий пристрій повішеною ступеня, а також хороша ізоляція всіх повітряних каналів. Особливо це актуально в тих випадках, якщо серед мешканців будинку є страждають від слабкого імунітету і хронічних хвороб.

5. Відвід повітря. Точки забору відпрацьованого повітря встановлюють в місцях його найбільшого скупчення. Найчастіше це зони під стелею, куди піднімається нагріте повітря, насичене вуглекислим газом. У випадку з каркасними будинками, сильне прогрівання повітряних мас відбувається не так часто, тому вентиляційні отвори розташовують декілька нижче. Для поліпшення процесу досить часто такі канали оснащують додатковим витяжками, що встановлюються в самому початку.