Вікна

Як правильно підібрати колір фарби для фасаду

Як правильно підібрати колір фарби для фасаду Фарбування фасадів є одним з найбільш практичних і недорогих видів декорування заміського будинку. Наявність багатої оттеночной гами, з одного боку, спрощує підбір найбільш відповідного кольору, з іншого боку – ускладнює: який же колір вибрати з безлічі варіантів.

Адже для цього важливо не просто зупинитися на якомусь вподобаному варіанті: важливо, щоб пофарбований будинок гармонійно вписувався в загальну ландшафтну картину.

Для того, щоб полегшити завдання на вибір фасадного фарбувального матеріалу відповідного кольору, існує декілька рекомендацій:

1. Пастельні тони. Фарби пастельних тонів є універсальним рішенням з точки зору гармонії з оточуючими будівлями та ландшафтом. До того ж, під такий колір легше вибрати відтінок даху. Щоб будівля не виглядало монотонним, найчастіше в таких випадках застосовують комбінацію 2-х відтінків, підкреслюючи більш світлим тоном прорізи вікон, дверей та інші фасадні елементи.

2. Стіни світліше даху. Зазвичай стіни намагаються фарбувати в більш світлий колір, ніж дах. Якщо фарбування фасаду застосовується кілька кольорів, то дуже важливо, щоб вони мали гармонію між собою.

3. Комбінування відтінками. З метою пожвавлення загальної «фасадної» картини можна застосувати наступну тактику: декорувати верхню і нижню частину фасаду фарбою різних відтінків. Якщо нижня частина фасаду буде світліше верхній, будинок буде виглядати ґрунтовним і масивним. Якщо цю комбінацію поміняти місцями, житла стане вище і витонченіше.

4. Гармонія з навколишнім оточенням. При виборі кольору фасаду також враховується преизобилующий колір природного ландшафту і контурний фон навколишніх будівель: дуже важливо, щоб пофарбований будинок не мав зухвалого вигляду.

Як правильно підібрати колір фарби для фасаду

5. Підбір відтінку окремих елементів. Щоб органічно підібрати основний колір фасаду під відтінок окремих його елементів, виробники фарб часто надають до конкретного кольором найбільш поєднувані відтінки.

6. Метод проби. Будівельні магазини часто надають зразки фасадної фарби для нанесення пробних мазків з подальшою оцінкою враження. Взявши кілька таких пробників і наносячи їх на фасад, можна шляхом візуального зіставлення вибрати найбільш підходящий.

7. Метод комп'ютерного зіставлення. Існують комп'ютерні програми, які допомагають порівнювати різні кольори окремих елементів фасаду один з одним і навколишнім середовищем. Для цього в них вводиться загальна фотографія будинку з різних ракурсів.

Після вибору необхідного кольору рекомендується купувати фарбу на тон світліше, адже в процесі фарбування та подальшої експлуатації колір буде виглядати темніше, ніж на зразках.