Вікна

Поради по облаштуванню городу на підвіконні

Поради по облаштуванню городу на підвіконні Овочі та зелень, вирощені своїми руками, здатні значно пожвавити раціон харчування сучасної людини: особливо це актуально в кінці зими і на початку весни, коли захисні сили організму слабшають, а дачні ділянки ще не скоро дадуть свій урожай.

Для того, щоб не вдаватися до магазинних овочів сумнівної якості, можна обладнати домашній город, використовуючи для цих цілей теплий балкон або підвіконня в кімнаті.

Для цього можна скористатися декількома корисними порадами:

1. Якщо підвіконня вузький. Для збільшення корисної площі підвіконня дуже часто застосовують фанерний лист, вирізаний по довжині конструкції і що фіксується під віконною рамою. Ще один спосіб – виготовити дерев'яний козел або довгий табурет необхідної ширини врівень з підвіконням: встановивши його біля вікна, можна отримати освітлюваної місце під майбутній домашній город.

2. Які ємності підійдуть. В якості ємностей для землі використовують досить багато різних предметів. Для цих цілей відмінно підійде велика пластикова пляшка для води, для чого її обрізають приблизно від половини висоти. Можна самостійно виготовити ящики з дерева, за розміром підставки під город. Головне умови – забезпечити достатньо простору для рослин та їх кореневих систем. Обов'язковим моментом у таких випадках є розміщення на дні використовуються ємностей дренажних пристроїв, щоб уникнути загнивання кореневищ у разі застою води.

3. Грунт. Для цього можна застосовувати матеріал з готових землесмесей, що продаються в спеціалізованих магазинах. Однак суміш досить просто готуватися і самостійно: для цього 80% ґрунту беруть з двору, розбавляючи її рівними пропорціями перегною і піску. Ще один рецепт суміші для домашнього городу передбачає використання кокосових волокон і біогумусу, змішують у співвідношенні 3:1. Обов'язково перед висадкою рослин проводиться дезінфекція грунту за допомогою крутого окропу.

Поради по облаштуванню городу на підвіконні

4. Рослини. При посадці домашніх городів краще віддати перевагу кущовим і низькорослим культур скоростиглого і самоопыляемого типу. Найчастіше такі насіння мають спеціальні вказівки на упаковці, що вказують на можливість застосування в домашніх умовах.

5. Догляд. Для поливу домашнього городу використовується виключно відстояна вода кімнатної температури. Підгодівля проводиться регулярно, особливо в період дозрівання: спеціальні розчини для цього у великому розмаїтті є у продажу. З урахуванням специфіки домашнього городу, потрібно щоденний розворот ємностей з землею на 180 градусів, для забезпечення рівномірності освітлення висаджених рослин.