Вікна

Особливості клеєного бруса

Особливості клеєного бруса Використання натуральних матеріалів в будівництві отримали своє друге народження: при цьому за допомогою сучасних технологій повідомляють додаткові позитивні характеристики, які дозволяють значно продовжувати термін їх служби.

Клеєний брус якраз можна віднести до подібних матеріалів, складається з щільно склеєних між собою дощок. Найчастіше для цього вибирається сосна або модрина, хоча досить часто використовується комбінування, коли в якості зовнішнього шару виступає більш дорога порода, що покриває соснову серцевину. Хоча виробництвом клеєного бруса займаються досить багато країн, але кращим виробником вважається Фінляндія.

При виробництві клеєного бруса деревина проходить кілька стадій обробки. Спочатку вона завантажується в спеціальні сушильні камери, де рівень вмісту вологи в матеріалі доводиться до 10%. Після цього проводиться процедура виявлення та усунення дефектів, гнилі, сучків і т. п. Після сортування починається безпосередньо поклейка з використанням спеціальних складів. Число дощок береться залежно від необхідних розмірів бруса: максимальна довжина зазвичай не перевищує 12ть метрів. У процесі склеювання застосовується пресування, завдяки чому досягається висока міцність з'єднань окремих фрагментів.

Незважаючи на те, що цей матеріал складається з склеєних між собою окремих фрагментів, за його міцність не варто турбуватися: за цим параметром він не тільки не поступається, але навіть іноді і перевершує цільні колоди. Справа в тому, що завдяки особливій технології і застосовуваному клейового складу дошки буквально вростають один в одного: при цьому ніякого проміжного шару клею між ними не залишається.

Особливості клеєного бруса

Перевагою клеєного бруса перед колод є повна відсутність усадки, скручувань і изгибаний в процесі експлуатації. Завдяки цьому в процесі будівництва не потрібно робити паузи на усадку зведеної коробки, а спокійно продовжувати необхідні заходи по установці вікон, дверей, облаштування покрівлі і внутрішньої обробки. Так як клеєний брус має дуже низький вміст вологи, утворення тріщин з причини всихання йому також не загрожує. Особливість матеріалу дозволяє отримувати високу точність розміру всіх елементів дерев'яного будинку, що сприяє його високій міцності і надійності (дані показники порівнянні з цегляними і бетонними стінами).